1

Tēma: saskarsmes tiesības

varētu lūdzu kāds man atbildēt uz šādu jautājumu.kā pēc likuma ir kad iesniedz prasību tiesā par saskarsmes tiesībām ar tēvu vai ir tā kad svētkus iedala atseviķi?nu piemēram tēvam ir problēmas ar alkaholu es nevēlos lai bērnu viņš ņemtu pie sevis pa nakti.pierādījumu man nav ir mans vārds pret viņējo.pieņemsim kad tiesa piespriež bērna tēvam tikties 2 reiz mēnesī ar bērnu kā ir ar svētku dienām tās tiek dalītas piem. ziemassvētki ar tēvu,bet jaunaigads ar māti?

2

Re: saskarsmes tiesības

Likums konkrētu saskarsmes tiesību izmantošanas kārtību nenosaka. Ja vēršaties tiesā ar prasību noteikt to atbilstoši Jūsu vēlmēm, tad Jums arī jāiesniedz puslīdz skaidri formulēts plāns vai grafiks. Tātad arī par svētku dienām vispirms Jums jālemj pēc sava prāta - cita lieta, ka tiesa var lemt atšķirīgi. Nozīme ir dažādiem pierādījumiem, pirmām kārtām - bāriņtiesas atzinumam. Tiesa bāriņtiesu pati pieaicinās atzinuma sniegšanai, un tās pārstāvji tiksies gan ar Jums, gan bērna tēvu, kā arī vāks dažādu informāciju. Ja alkohola atkarību nevar pierādīt, būs grūti pamatot saskarsmes tiesību ierobežošanu.
Protams, optimāli tomēr būtu mēģināt rakst kompromisu un vienoties.

3

ja vīrs  ir bijis kodējies un ir tuvi stāvoši cilvēki vīram kuri ir ar mieru iet liecināt par viņa problēmām ar alkaholu vai tas kautko var mainīt? vai es varētu panākt kad bērnu tēvs ņem tikai pa dienu?vienīgi kad 'pagaidām mēs dzīvojam 60km attālumā,bet 'tuvākā laikā dzīvosim vienā pilsētā.

4

Liecības un citus pierādījumus vērtē tiesa. Bet varbūt Jums nav nepieciešams pašai vērsties tiesā - vienkārši varat ļaut bērna tēvam tikties ar bērnu tik bieži un tādā kārtībā, kā uzskatāt par vajadzīgu, un, ja viņam tas nav pa prātam, lai pats sniedz tiesā prasības pieteikumu?