1

Tēma: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Mans stats sekojosh!! Dzivojam ar civilviru kopa 5 gadus,mums ir kopigs delinsh. Diemzhel finanshu trukuma delj,mums vajadzeja ar civilviru vienoties,kur brauks uz arzemem stradat,lai varetu uzturet delinju. Inciativu uznjemos es,jo virs nekad nav bijis liels stradatajs diemzhel. Iekartojoties darba un sanjemot pirmo algu es momentali sutiju viram uz majam logjiski berna uztureshanai. Sakuma domaju,ka tas nestradashu ilgi,jo bija velme but kopa ar delinju. Bet esmu atradusi patstavigu darbu ar labiem ienakumiem,kas dokumentali uzradas. neskaitamas reizes esmu teikusi viram,ka braukshu pakalj delam,jo dzivi arzemes kur dzivoju esmu nokartojusi un bernam varu dibinat veiksmigu nakotni,un musu savstarpejas nesaskanjas nekadi nedrikst but shkjerslis!!  Diemzhel vins man atteica simtiem reizhu,skaidrodams,ka bernam ir labak palikt Lv,jo iet tur bernudarza utt. Bet tas diemzhel bija atrunas,jo pats nestradaja sedeja majas un sutaija visu laiku iszinjas,lai tik sutot naudu. Uzzinot to ka manu pelnito naudu vins neizmanto berna vajadzibam es atteicos sutit un teicu,ka bernu jemshu pie sevis, es sacelu skandalu un izteicu visu ko domaju,lidz ar ko vins man vairak,nedod kontakteties ar bernu,ne caur internetu neatbild uz telefona zvaniem. Un dusmu iespaida,ir iesniedzis iesnieguma barenjtiesa,man pilniba atnjemt mates tiesibas un piedzit alimentus!!!!! Man ir visi  dokumenti,kas liecina,ka neesmu bernu pametusi novarta,ka vienmer esmu runajusi ar vinju gan pa telefonu,gan pa skype,ja saprotu tas nav nekas,bet kas man atlika darit,ja civilvirs nevelejas nekur braukt stradat??Bada mirt un merdet bernu? Man ir dikti smagi,jus pat iedomaties nevarat. Tagad bushu Lv un ieshu pie notara tulkot savus dokumentus un apstiprinat ar notaru,lai varetu tos uzradit tiesaa!! Kadas ir manas izredzes,zinot to,ka pelnu vairak par viru,kur tikai nesen ir iekartojies darba???? Bernam ir teva uzvards,bet berns man ir gan pase ierakstits!!! Palidziet man ludzu!!

2

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Protams, slikti, ja nevar dokumentāri pierādīt, ka naudu sūtījāt tieši bērna uzturam. Taču izdarāms tas ir. Ja bāriņtiesas lēmums vēl nav pieņemts, jāiet uz sēdi, un jāpaskaidro lietas apstākļi. nekā bezcerīga nav - pat ja bāriņtiesa lemtu par aprūpes tiesību atņemšanu, 1) šo lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā, 2) vēlāk ir iespējams lūgt aprūpes tiesību atjaunošanu. Līdz 2) gan nevajadzētu nonākt.

3

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Nu,man ir visi western izraksti,cik esmu sutijusi un uz ka varda,kas bija man civilvira vards un uzvards,tas neko nenozime ne?

4

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Nozīmē gan, it īpaši, ja viņam šajā laikā darba nebija. Tad taču skaidrs, ka nauda bija domāta arī bērnam - pirmām kārtām bērnam!

5

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Jaa,vins taja laika nestradaja es uztureju vinju,vinja delu no vinja pirmas laulibas un savu delinju pats par sevi,un man negribas ta domat,bet ieksheji esmu pilnigi parliecinata,ka tagad ir iekartojies darba,tikai un vienigi lai man ieriebtu,atnjemot man mates tiesibas.
Ka jus domajat kadas manas izredzes ir??? Ko man teikt barenjtiesa???? Ja visi dokumenti man bus,no western ari visas lapinjas bus. Es visu dienu shodien sezhu raudu,jo shorit no rita sanjemu zvanu no barenjtiesas,kas mani pilniba izsita no sliedem,jo lidz pedejam,kas man ir saglabats iszinjas esmu centusies risinat mieriga celja!!!Pat atvainojos vinjam par to,ko sarunaju dusmu iespaida!!!

6

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Bāriņtiesas sēdē kategoriski jāiebilst apsrūpes tiesību atņemšanai, norādot, ka 1) uz ārvalsti strādāt tieši tāpēc aizbraucāt, lai varētu materiāli nodrošināt bērnu un 2) šajā laikā ne tikai bērnu uzturējāt, bet arī īstenojāt savas saskarsmes tiesības, kontaktējoties ar viņu pa telefonu, un aktīvi piedalījāties viņa audzināšanā, ar bērna tēvu apspriežot visus būtiskos ar audzināšanu un attīstību saistītos jautājumus. 
Turklāt - ja nu bērna tēvs apgalvo, ka bērnam nav līdzekļu iztikai, tad varētu būt pamats aprūpes tiesību atņemšanai viņam - jo tad iznāk, ka Jūsu sūtīto naudu viņš izmantojis citiem mērķiem, nevis bērna vajadzībām. Protams, svarīgi, cik sen jau naudu nesūtāt. Būtiski to izdarīt tagad, turklāt skaidri norādot maksājuma mērķi - nepilngadīgā  (vārds, uzvārds) uzturam.
Domāju, problēmu izdosies atrisināt. Cits jautājums, kā tālāk kārtot ar bērna dzīvesvietu, izglītību utt. saistītos jautājumus.

7

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Musu strids ir nu ievilcies jau ka pusotru menesi!!! Es visadi centos noskaidrot musu nesaskanjas rakstot vinjam,pat atvainojos,kur man nu nemaz nevajadzeja to darit,lai tik varetu parunat ar delinju. Vins visados veidos man to ir liedzis!!! Ja es piedalijos audzinashana un ne tikai sava berna.Bet gan rupejaos,lai visa vinja gjimene butu paedusi!! Es neesmu ljauna,un vinjam teva tiesibas njemt nost negribu,vins ir tevs un paldies vinjam par to ka esmu mamma brinishkjigam berninjam!! Bet bernu gribu,njemt pie sevis uz arzemem,kur varu vinju iekarot attieciga bernudarza,kur tiks macita valoda,par ko esmu jau visu uzzinajusi.Kaa ari man ir iespeja bernam nokartot visus vajadzigos dokumentus dzivoshanai arzemes. Man vienvard sakot ir viss,vieniga problema ir bijushaa civilvira pretenzijas,bet kuram esmu pateiciga ka ir audzinajis mazo kad manis nebija blakus,jo stradaju!!!  Domajat man viss izdosies??
Es nevienam nevelu ljaunu,pat civilviram nevelu neko ljaunu,esmu tikai pateiciga,bet ta ka vins rikojas nav godigi!!!

8

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Ja vēlaties bērnu ņemt pie sevis, Jums būs jāvēršas tiesā, lūdzot noteikt Jums bērna ikdienas aizgādību. Tas varētu būt ne sevišķi ātrs un vienkāršs process. Protams, labāk būtu kaut kā vienoties.

9

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Paldies Juri!!
Ja ir kadaa vel,kam varbut ir bijusi lidziga pieredze padalaties ludzu kaa viss beidzies!!!! Bushu ljoti pateiciga!!

10

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Katra lieta ir individuāla. Nozīme ir daudziem faktoriem, to skaitā arī tam, kuras bāriņtiesas kompetencē ir jautājums.

11

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Man 17.datuma ir jaierodas Stopinju novada barinjtiesa. Tur mes izrunasimies visi,kas un kaa!Sakuma ar mani,pec tam ar manu bijusho civilviru. Un 22.datuma tikai viss tiks iesniegts tiesa uz izskatishanu tikai!! Bet gribeju jautat,pec cik ilga laika apmeram tiesas dod savu lemumu?? Megjinashu vel logjiski runat ar vinju pa labam.

12

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Centishos,panakt to lai mani dokumenti tiktu iztulkoti dienas laika,mani neuztrauc cik tas maksa,galvenais lai butu iztulkoti un apstiprinati ar notaru,lai tad ierodoties uz parrunam barenjtiesa man butu visi papiri uz rokam!!!

13

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Bāriņtiesa patiesībā nav tiesa bet pašvaldības iestāde.  Parasti lēmumu mēdz pieņemt lietas izskatīšanas dienā, bet papīra formātā pilnu lēmuma tekstu sagatavo vēlāk.

14

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

To es visu sapratu jau. Lietas izskatishana jau ir nolikta uz noteiktu datumu. Mani interese vel jautajums!! Pec cik ilga laika tiesa izsaka savu lemumu?

15

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Mans jautajums juristam.

man ir lidziga situacija, un vaja profesionalu podomu.  ka ar jums contacteties?

16

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Matta hari lietā- jāatsāk maksāt uzturlīdzekļi - pietiek cimpelēties un mēģināt "uzspiest" savu viedokli par labāko dzīvesvietu bērnam.

Vecāka tiesības pie šādiem apstākļiem neviens neatņems un pat neredzu iemeslu kaut ko tulkot.

attiecībā par bērna dzīvesvietu esmu par 99% pārliecināts ka tā paliks Latvija, ja ar partneri nevienosieties labprātīgi. ja vēlies palikt ārzemēs visticamāk varēsi īstenot savas saskarsmes tiesības īslaicīgi paņemot bērnu pie sevis ar regulāru atpakaļ atvešanu.

17

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

"Vecāka tiesības pie šādiem apstākļiem neviens neatņems un pat neredzu iemeslu kaut ko tulkot"...acīmredzot bijis maz darīšanu ar bāriņtiesām, kurās mēdz tapt ārkārtīgi pārsteidzoši lēmumi.

18

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Atvars. Anins - es nemegjinu uzspiest savu viedokli nevienam. Man ir ljoti nepatikami,ka ir sanacis viss ta kaa ir sanacis,lai ari visu centos kartot pa labam,bez konfliktiem!! Tapec ljoti ceru,ka ar savu bijusho civilviru spesim sarunat un nonakt pie kada kompromisa. Bet,ja esi tu maz saskaries ar shadam situacijam vai ari tev nav pietiekami daudz informacijas vispar kas saistas ar barenj tiesu un nepiecieshamajiem dokumenties,palugshu tevi nekomentet neko vairak! man ir vajadzigs tiesham specialista padoms,ierosinajumi,da jebkas,kas varetu man palidzet. Paldies jau ieprieksh!!

Juri sveiki!
Tadat taa,man ir visi dokumenti sagatavoti,man bus ari telefona izdrukas,ko vareshu uzradit,ja bus nepiecieshams,jo iespejams man civilvirs var teikt,ka neesmu zvanijusi vai rakstijusi,kas nav tasniba,problema ir ka vins neatbildeja uz maniem telefona zvaniem un iszinjam! Manir visas western lapas,kur uzradas,cik un kam esmu sutijusi(manam civilviram) velos iegus musu interneta saraksti,kur vins man ludz visam ka naudu,tikai ne berna vajadzibam,uz ko ta ari vinjam atbildeju,ka naudu sutu un sutishu tikai bernam un viss,ka vinja problmas un vajadzibas mani galigi neinterese,jo vins nestradaja nekur,sedeja majas. Gribu megjinat dabut ari manu lidojumu izdrukas,kas apliecina to ka es lidojusi un cik ilgi esmu bijusi Lv ar bernu. Kas man vel butu nepiecieshams!!!
Es ljoti labi saprotu,ka daudzi man parmet,un doma ka es neatbildiga mate, bet nezinu,vai vel kada spes gadu stradat,bez brivdienam,ka stradaju pa 10 stundam diena, es delj sava dela,aizbraucu no Lv jaa,bet lai izcinutu savu vietu zem saules cita vieta sev un delinjam,jo Lv man nav nebija sanacis un nespeju dot to ko velejos bernam!!

19

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Taisnība, protams, ka aprūpes atņemšanai pamata nav. Taču ar pierādījumiem un argumentiem jānodrošinās. Domāju, viss būs kārtībā, Jūsu minētie dokumenti ir pietiekoši, lai atspēkotu bērna tēva argumentus. Bet jādomā arī par turpmāko, tāpēc vienoties tiešām būtu nepieciešams.

20

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Juri,paldies Jums liels!
Loti ceru,ka 17.maija,kad bushu,ceru ka spesim sarunat visu,lai gan es shaubos par to.Bet nu ja nesanaks mums cilveciski izrunaties un saprasties,tad diemzhel vajadzes cinities talak!! Ceriba mirst pedeja!!
Pec sarunas barenj tiesa,obligati ienakshu sheit Jums pastastit kaa man gaja un ko man teica,ja Jums tas bus interesanti!!

21

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

OK, lai veicas!

22

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

bāriņtiesas reizēm ir nedabiski apveltītas ar iniciatīvu ir nācies uzrakstīt sūdzību un papriekš parādīt bāriņtiesai - pēc tam vairs sūdzības sūtīšana nebija aktuāla.

sviestainus lēmumus gadās visur redzēt- bet parasti tikai tur kur nav piedalījies kaut vai vidējas kvalitātes jurists wink

23

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

"...sviestainus lēmumus gadās visur redzēt- bet parasti tikai tur kur nav piedalījies kaut vai vidējas kvalitātes jurists..." - bāriņtiesas locekļiem nereti nav ne mazākās sajēgas par elementārām juridiskām lietām. Kas attiecas uz lietas resp., procesa dalīnmieka pārstāvju piedalīšanos, nav par ļaunu zināt, ka, piem., bāriņtiesas atzinums lielākoties tiek pamatots ar "psihologu" u.c. "speciālistu" secinājumiem. Un to tapšanas procesā juridiskajiem pārstāvjiem nav un nevar būt nekādas ietekmes.
Cita lieta, ka tiesā šos atzinumus nereti iespējams sagraut pīšļos.
Reiz kāda novada bāriņtiesa atzinumā lēma, ka 1) ikdienas aizgādība nosakāma bērna mātei, bet 2) bērnam jādzīvo 2 nedēļas pie mātes, 2 nedēļas - pie tēva utt. smile

24

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Juri! Vai Jus man varetu ieteikt kadu labu advokatu,kas tieshi nodarbojas ar shadam situacijam?

25

Re: DIEVA delj palidziet ar padomu!!!

Principa,ljoti daudzi cilveki,kas daudz maz jedz no shadam lietam,man saka,ka ar man esoshiem dokumentiem ir vairak kaa pietiek.