1

Tēma: uzturlidzekli

Labdien,vershos pec palidzibas,jo radas problema,kuru centishos ar Jusu palidzibu izprast.
Situacija sekojosha,manam viram no pirmam laulibam ir 3 berni ,pec tiesas par uzturlidzeklu piedzinu vinam piesprieda maksat 170ls uz berniem,pec LR likumiem.Viss butu jau labi vinam nekas nav preti,tikai problema ir sekojosha ,ka vina videja alga ir  350ls.un rodas jautajums vai tad nebija likums ka uzturlidzekli nevar parsniegt 33% no algas? sanak vinsh maksa visus 50% uzturlidzekliem.
paldies

2

Re: uzturlidzekli

Nē, tāda likuma nav. Ir jāmeklē tāds darbs, lai spētu nodrošināt saviem 3 bērniem uzturu. Ja uzkrāsies parāds , tad tiesu izpildītājs vispār drīkst ieturēt ieturējumus, saglabājot 1/2 no minimālas darba algas.

3

Tā kā plānots no 2014.gada celt minimālo algu, tad arī norādītāis uzturlīdzekļu apmērs celsies, jo 170 lati ir minimālais uzturlīdzekļu apmērs uz šo brīdi par trim bērniem un tas mainās no valstī noteiktās minimālās algas. Aprēķins vienkāršs- līdz 7.gadi 30% no minimālās algas, pēc 7.gadi 35%, un mazāki tie nedrīkst būt. Tā kā reķinieties ar to, ka varētu būt ka klāt nāks vēl kādi lati20-25, ko Jūsu vīram būs jāmaksā un tur pat nevajadzēs jaunu tiesas spriedumu. Jo lielāka valstī minimālā alga, jo lielāks minimālo uzturlīdzekļu apmērs bērnam.

4

Forši sanāk..... viņš maksā visu godīgi....a es uz saviem 2 bērniem kuri ir šai dzīvē jāgatavo skolai,pulciņi utt.Domāju saprotat mani saņemu no valsts 75ls ,bērnu tēvs strādā no viņa novelk tagad naudu par to ka es saņemu no valsts,pats nekā nepalīdz...vēršos pie TI jo viņš vēl ir parādā par uzturlīdzekļu nepilno maksāšanu pirms fondā griezies.TI - ATBILDE bija smieklīga,viņam nepietiek līdzekļu .lai es varētu piedzīt tev viņa parādu pret tevi.............murgs,A es zinu ka viņš tur labu naudu saņem......ko darīt?